ūdeka- ūdens starpība
kā tas var būt ka katram dzīvoklim jāmaksā par gandrīz veselu kubu lieka ūdens tā sakot par starpību???
140 dzīvokļi mājā - no katra dzīvokļa par 2 eiro mēnesī- no mājas sanāk 280 eiro mēnesī- gadā sanāk 3360 no vienas mājas. cik tādu māju Ventspilī,??? un galvenais jautājums ūdens patērētājiem-- vai kau reizi ir bijis tā ka jums bija par ūdeni jāmaksā MAZĀK nekā jūs esat patērējuši ūdeni??? no manu paziņu loka tādas informācijas nav!!!! kā tas var būt ?? vai nav nevienas mājas kurā nav ūdens starpība???. vai ar ūdeka uzstāda ĪPAŠUS SKAITĪTĀJUS .
Komentāri (93)
vai ir kāda māja kur gada beigās ir pārmaksa par ūdeni??
Jā ir. Bet tas nozīmē, ka kāds ir nepareizi nolasījis skaitītāju rādījumus, kas 4 gad garumā salasās nopietnā ūdens apjomā. Tikai, pie skaitītāja maiņas, kad atklājas kļūda, ūdekas programmā tas uzrādās ar mīnus zīmi - pārmaksa, un kādu laiku pilsonis varēs nemaksāt.
Bet ko tas nozīmē mājai? Tas nozīmē to, ka šo četros gados, mēnesi pa mēnesim krāto kubatūru mājai uzrēķina vienā mēnesī kā iztrūkumu. Un atkal māja maksā. Bet vissmieklīgākais ir tas, ka pilsonim, kuram parādās "sakrātais" apjoms ar mīnus zīmi, arī maksā uz galviņām sadalīto, par sevis izveidoto negatīvo "uzkrājumu".
Laikus nedeklarētu rādījumu starpība tiek sadalīta uz pārējo iedzīvotāju galviņām. Sanāk, ka no godprātīga maksātāja tiek pieprasīts maksājums, par nesniegtu pakalpojumu/nepārdotu preci. Juridiski to varētu klasificēt kā izspiešanu vai krāpšanu, pie tam grupā, un pie tam organizēti, jau ar iepriekš sagatavotām datora programmām. Tas ir:
183.pants. Izspiešana
(2) Par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.
177.1 pants. Krāpšana automatizētā datu apstrādes sistēmā
(3) Par datorkrāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
Vairāk gan sliecos uz 177.1 pantu, jo tas tiek darīts sistemātiski, neņemot vērā apstākļus, ka "vainīgie" nākošajā mēnesī uzrāda patērēto daudzumu arī par kaimiņu samaksāto, un maksā vēlreiz.
LV regulāri zaudē tiesas procesus civilizētās tiesās
Visriebīgākā sajūta ir, kad vientuļam tantukam, kurš taupa ūdeni mazgājoties bļodā, arī traukus mazgā līdzīgi un pēcāk šo ūdeni izmanto poda noskalošanai, kurai mēneša kopējais patēriņš nesastāda pat 1m3, tiek piešķirts uzrēķins gan no ūdekas, gan siltuma, un kopā 3 reizes pārsniedz viņas taupīgi patērēto.
Un cilvēciņš sēž rokas klēpī salicis un klusi raud.
Un nevienam nesūdzas.
Te vispār kaut kāds sviests sanāk, ja nenodod rādījumus teiksim vairākas reizes pēc kārtas tas tiek pierēķināts citiem iedzīvotājiem? Un tad kad beidzot aizmāšīgais nodod rādījumus un samaksā, tad pēc būtības šī "starpības nauda" būtu jaatgriež pārējiem patērētājiem! Bet piekrītu, ka šī ir izspiešana, sistemātiska! EU tiesā šeit visu atrisinātu pa plauktiņiem.
Ūdekā darbinieku ir maz, tāpēc daļa ko viņi sadala no šīs peļņas simts punktu katram ir māja un kruts auto, tas viss kaut kā jāuztur un vēl labi jādzīvo...
Maz darbinieku? Nu neteiktu gan, vai maz… un te jau visi tāpat vienmēr labāk zina. Ko nedalaties ar šo informāciju konkrētāk?
vai šajā foruma ir cilvēks no mājas, kurā tika uzstādīti attālināti nolasāmie skaitītāji- vai ir pēc to uzstādīšanas pazudusi starpība.? varbūt ka kopējais skaitītājs skaita savādāk nekā mazie skaitītāji?
Nosegt attālināto skaitītāju izmaksas būs pagrūti.
Kāpēc?
1.kārt - starpība bieži saglabājas, un taisnība vienmēr ir piegādātāja pusē, jo uzskaita visas ēkas patēriņu. Par ēkas iekšējām problēmām piegādātājs neuztraucas, jo likums tā nosaka.
2.kārt - skaitītāju izmaksas + nolasīšanas iekārtas + mēneša abonēšanas maksa var ievērojami pārsniegt iepriekšējās ūdens "iztrūkumu" izmaksas.
Protams, nebūt neapstrīdu pašu ideju, un veiksmes stāstus, bet kopsavilkums nav nemaz tik daudzsološs. Analizējot visas augstākminēto organizāciju darbības, pastāv bažas, ka "netieši" tiek "vedināta" sabiedrības interese uz problēmas risinājumu, ar attālināto attālināto mērierīču palīdzību.
manā mājā uzstādīja visiem attalinati nolasāmos skaitītājus, kopš tā brīža nav bijis neviens uzrēķins, skaititaji nolasas visi vienā brīdī un nav problemu.
skaititājus uzstādija par sakrāto apsaimniekošanas maksu, līdz ar to jūtami izdevumi un to iegādi nebija.
mums katra dzīvoklī pa diviem skaitītajiem, ne tā ka citās mājas 4.
ka nav tā , kā pirms 10 gadiem Ventspils siltumā -
'Ventspils siltuma' naudas piesavināšanās lietā aizturēts uzņēmuma darbinieks
"Ir aizdomas, ka naudas piesavināšanās lielā apmērā pašvaldības uzņēmumā "Ventspils siltums", iespējams, notikusi grupā un tajā varētu būt piedalījušās trīs personas, kas saistītas ar darbu uzņēmuma kasē, abonentu daļā un grāmatvedībā."
delfi 15.12.2010
Elementārs izskaidrojums: Piegādātājam 100% taisnība. Starpība veidojas uz kaut vai poda nolaistā ūdens veidā, kad strauji nenoslēdzas vārsts. Citiem tas vispār gadiem netiek labots, un ūdens ar sīku strūklu tek. Bet bieži vien skaitītājs negriežas! Ir gudrinieki, kuri ar pavisam sīku strūklu pietecina katliņus un gatavo ēst.. Variantu daudz ;) Un viss ir no pašiem vien atkarīgs.. tā lūk :)
Es savā mājā izcīnīju ka nav tādas starpības,man palīdzēja sūdzība Blumberga k-gs.Bet kā var būt jāmaksā ja skaitītājs noņemts un viss nobloķēts,vot to nekādi nesaprot ūdeka,nē jāmaksā un viss.Tur ir tikai aunapieres un 70 gadiga kas sēž kasē un tēlo lielo.
1. Pašvaldības SIA “ŪDEKA” rēķinus par dzīvojamā mājā – Jūsu kopīpašumā, patērēto ūdeni un novadīto kanalizāciju izraksta pēc uz ēkas ūdensvada ievada uzstādītā komercskaitītāja rādījumiem (tieši tāpat kā jebkurai privātmājai). Tas nozīmē to, ka rēķini tiek izrakstīti katrā konkrētā mēnesī, ņemot vērā mājai piegādātos ūdenssaimniecības pakalpojumus. Cik māja kopumā patērējusi ūdeni, par tik tiek izrakstīti rēķini. Ūdens patēriņa starpību aprēķini un katra atsevišķā dzīvojamās mājas īpašnieka rēķins tiek izrakstīts atbilstoši kārtībai, kuru dzīvojamās mājas īpašnieki ir izvēlējušies pirms līguma par ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu noslēgšanas. Šī kārtība arī nosaka, kādā veidā tiek noteikta katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamā daļa par dzīvojamai mājai piegādātajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem, kuru ŪDEKA izrakstot rēķinus arī ievēro.
2. Lai konkrētāk analizētu situāciju, ir jāzina mājas adrese, jo katrā mājā situācija ir pilnīgi atšķirīga, tāpat jāņem vērā, ka, jo lielāka māja (vairāk atsevišķo īpašumu), jo patēriņa starpības parasti ir lielākas, pirmkārt jau dažādos datumos nolasīto skaitītāju rezultātā, otrkārt, neprecīzu datu nodošanas rezultātā (jo arī cipari aiz komata būtiski ietekmē datu nesakritību), tās ietkemē arī vidējā patēriņa atšķirības ar konkrētā mēneša faktisko patēriņu un, iespējams, arī negodprātīgu mājas iedzīvotāju dēļ. Tāpat šobrīd starpību apmēru ietekmē ārkārtējās situācijas laikā spēkā esošie valdības izdotie noteikumi, kas paredz individuālo starpību nepiemērošanu par nepaziņotiem rādījumiem un neverificētiem skaitītājiem, kas var atspoguļoties mājas kopējā patēriņa starpibā, kas tiek sadalīta uz visiem atsevišķajiem īpašumiem.
3. Ne reti ir gadījumi, kad mājai patēriņa starpība ir ar "mīnuss" zīmi un klientiem patēriņa starpība ar "mīnuss" zīmi tiek atrēķināta no rēķina summas. Tas visbiežāk notiek gadījumos, kad kāds mājas iedzīvotājs iepriekšējos periodos nav deklarējis patiesos skaitītāju rādījumus un inventarizācijas laikā tiek konstatēti vai vienkārši pēc ilgāka laika posma tiek paziņoti faktiskie rādījumi. Tādējādi konkrētajā mēnesī faktiskais mājas kopējais patēriņš ir mazāks par iedzīvotāju kopā paziņoto patēriņu un šī "mīnuss" starpība tiek sadalīta starp iedzīvotājiem un norēķināta attiecīgi no klientu rēķina summas.
Kad beidzās padomju laiki un sāka likt skaitītājus , es kolēģus brīdināju, ka no tā nekas labs nebūs -ja ūdekai vajag 1 miljonu savākt, tad savāks- pacels tarifus vai šis variānts. Visi par mani toreiz smējās. Murgs - man patēriņš 3m3 un pierakstījums 0,95m3. Trešā daļa no saņemtās preces!!
Nudien žēl, ka mājai tāds ūdens zudums. varbūt jāvēršas pie apsaimniekotāja? varbūt kas nav kārtībā ar turbām? Varbūt pie vainas kāds, kas nenodod rādītājus vai nodod tos nepareizus? ir tik daudz varbūtību..
un tarifu toč ūdeka pati neizdomā - to nosaka regulators rīgā.
Ūdeka, apnika jūsu dziesma līdz reibumām
cienījamā " Ūdeka" ! Mājas iedzīvotāji neizvēlējās kārtību, viņi tika informēti par noteikumiem, kas ļauj starpību sadalīt uz abonentiem.Pie šādas kārtības nekad neviens nemeklēs starpības cēloņus.Te būtu jautājums Tiesībsarga institūcijai.
Runa varbūt ir par kārtību, kā izvēlies nodot rādītājus? tas, ka kādam ir jāsedz mājas starpība, ir vairāk nekā skaidrs. un diemžēl starpība ir jānosedz visai mājai kopā.
Vai kāds varētu ko sīkāk izskaidrot par PRIEKŠAPMAKSAS skaitītājiem-kur var dabūt,cik izmaksā un vai vispār ir reāli pie mums tādus panākt,lai uzstādītu?
Tas būtui deālais variants-tāpat kā ar telefona priekšapmaksas kartēm-ir naudiņa uz kartes,krānā ūdens ir,tikko izbeidzas nauda,arī krānā sausums.
Jūs vispār domājat reāli? Tu zini, kur ir ūdens aizgriešanas krāni? Tad jau nogriezīs ūdeni visai mājai, līdz tie panāks, ka nemaksātāji samaksā? :D
Ko jūs te ņematies – tā nav nekāda jauna kārtība! Jums pašiem (dzīvokļu mājas iedzīvotājiem) ir zināmi savi kaimiņi, kuri potenciāli varētu blēdīties ar skaitītājiem…
Lielajās mājās, kā 9stāvenēs iespējams ir grūti izsekot, un vieglāk kaut kā apiet sistēmu. Tur arī rodas tā lielā starpība.
Bet mums, kāpņu telpā vien daži dzīvokļi, visi savus kaimiņus zinām, un reizēm gādās kāds uzrēķins - kāds aizmirsis laikus nodot rādījumus vai kā, bet nu tā nekad nav 1/3 no rēķina. Domāju, ka tur viss atkarīgs no pašu iedzīvotāju godprātības. Nereti gadās, ka lielie bļāvēji ir arī tie paši, kas šo starpību rada, jo noziņo mazākus rādījumus!
Vēlreiz atzīmējam, ka šobrīd patēriņa starpību apmēru varētu ietekmēt valdības izdotie ministru kabineta noteikumu grozījumi ārkārtējās situācijas periodā. Pirmkārt, tie ierobežo rādījumu paziņošanu lapiņu veidā, tādējādi daļai klientu, iespējams nav iespēja nodot rādījumus elektroniskā veidā, līdz ar to tiem tiek piemērots vidējais ūdens patēriņš par pēdējiem trim mēnešiem, kas var ietekmēt kopējo mājas patēriņa sadali un starpības apmēru.
Tāpat individuālās starpības šobrīd netiek uzrēķinātas dzīvokļiem ar neverificētiem skaititājiem un dzīvokļiem, kuri jau ilgstoši nepaziņo rādījumus. Lidz šim mājas patēriņa starpība tiks sadalīta tikai starp šiem dzīvokļiem, un, iespējams, jau ilgtermiņā, tādējādi pērājiem mājas iedzīvotājiem līdz šim bija jāmaksā tikai par savu faktisko patēriņu. Šobrīd minētie dzīvokļi neiekļaujas "slikto" sarakstā un mājas patēriņa starpība, ja tāda rodas, tiek dalīta uz visiem dzīvokļiem.
Vēlamies atgādināt, ka mājas iedzīvotāji jebkurā brīdī var lemt par citu mājas kopējā patēriņa sadales principu, piemēram, dalot mājas patēriņu uz dzīvokļu skaitu, tādējādi atsakoties no dzīvokļu skaitītājiem un patēriņa starpībām kā tādām.