Par grāvjiem
Gribēju rakstīt Ventspils.lv, bet tur kaut kas nestrādā...
Ievēroju, ka pie privātmājām piegulošos meliorācijas grāvjos bieži sakrājies ūdens. Saprotu, ka zemes īpašniekam grāvis ir jākopj, bet kādā mērā tas ir jādara? Grāvis, tomēr, ir inženiertehniska būve. Tur svarīgs kritums uz pareizo pusi, dziļums utt.. Par tādām lietām ticu, ka daudziem namīpašniekiem nav nekādas sajēgas.
Un vēl - kas notiek, ja aizdambējas caurule, kas novada ūdeni no grāvja tālāk? Kurš to tīra?
Komentāri (29)
Labdien! Lai nodrošinātu optimālu caurteci, īpašumā pieguļošo grāvju tekne ir jāattīra gan no atkritumiem, lapām un āboliem, gan arī nopļautās zāles. Labi uzturēta un savlaicīgi tīrīta grāvja kapitālā tīrīšana optimāli ir jāveic ik pa 20 gadiem. Taču parasti tieši neiztīrīti grāvji no lapām un āboliem ir par iemeslu caurteku aizsērējumam. Ūdens pats par sevi neveic aizsērēšanu, bet gan tieši grāvī esošie netīrumi un atkritumi. Lai izvērtētu grāvja stāvokli (vai tajā ir optimāla caurtece un slīpums) lūgums uz mūsu e-pastu ([email protected]) atsūtīt konkrētu ielu un adresi.
komunālā pārvalde nav uzdevumu aukstumos, piejūras parks izskatās , kā pēc mēslu izgāstuves, kāpu zona piemēslota, jūras malā visāda vieda atkritumi mētājās, ir problēma , un tā prasa risinājumu.
Sētnieku trūkst pat Rīgā, jo algas ir mazas, Ventspilī tā pati bēdu ieleja, var jau tagad sākt kopties, bet cilvēkiem ir jāpaceļ algas, neviens pa minimālo vairs ielas negrib sakopt.
krustmateflorence arī brauc uz zemi un daudz ātrāk nekā viss pārējais, laikam ņefiga nemaksā par to komentēšanu. Tas otrais frukts ar saviem kārtas skaitļiem un to pielietojumu bija tāds kāds bija, bet jaunākais darbinieks ir vēl vājāks. kā saka miljonāru aprindās: nav "uzdevumu aukstumos"
Apgalvojums, ka Jūrmalas parkā mētājas atkritumu kaudzes gan neatbilst patiesībai, jo parkā strādā 2 sētnieki, kas parku tīra katru dienu, turklāt mūsu iestādei nav nodarbinātu sētnieku - tos nodarbina komersanti, kas attiecīgi nosaka algas līmeni. Minēto teritoriju tīra SIA “Galantus”, kur ziemas sezonā tiek veikta celiņu tīrīšana un atkritumu vākšana visā teritorijā. Lielo vēju ietekmē arī Jūrmalas parkā tika nolauzti gan koku zari, gan arī nogāzti koki. Iespēju robežās nolauztie zari teritorijā tika savākti, izņemot zāliena grābšanu, kuru nav iespējams veikt pie ļoti slapjiem laika apstākļiem, taču šie darbi tiks veikti līdzko iestāsies sausāks laiks. Koku savākšanas darbi pamežā vēl turpinās.
Ja jātira tad jātira. Ir pašgājējs Holland ekskavators, rakšu kā māku, pamatojoties uz pilsētas saistošajiem noteikumiem.
Tikai pēcāk bez pretenzijām, jo meesmu profesionālis meliorācijas būvēs
Ne visus grāvjus var salikt caurtekās, jo grāvjiem noteces slīpums var būt pat 0 grādu. Arī uz 10 metriem var būt pat 0,5 cm un ūdens notecēs, bet slēgtos vados uz 10 metriem vajag 2,0-3,0 cm, lai būtu notece, turklāt iebūves dziļumam ir jābūt vismaz 60-70 cm. Daudzi pilsētas rajoni ir ar sekliem grāvjiem un ar pilnīgi horizontālām ielām, tāpēc pat tīri teorētiski nevar tajos izbūvēt slēgtos vadus.
Tīrīt un pārrakt ir divas atšķirīgas lietas! Tīrīt nozīmē atbrīvot no piedrazojuma, ja tāds radies, izpļaut, ja aizaudzis. Kāpēc domājat, ka jāpārrok?
Vai tad bagātā valstspilsēta ar padsmit miljonu brīvo līdzekļu atlikumu nevarētu atļauties mazpamazām pāriet no vaļējiem grāvjiem uz slēgtām meliorācijas sistēmām?
Tad vismaz daļēji samazinātos klaušas privātmāju īpašniekiem.
Var, protams... Bet ja domājat, ka tas ir labāk, nekā novirzīt līdzekļus pabalstiem tiem, kuriem tas nepieciešams, bērnu izglītībai, skolu un dārziņu sakārtošanai, sporta, interešu izglītības nodrošināšanai, lai tas būtu pieejams ik vienam, neatkarīgi no vecāku ienākumiem, tad tas daudz par jums liecina.
A kur paliktu lietus un sniega ūdeni?
Krustmateiflirencei es ieteiktu iet pastrādāt par sētnieku bez algas. Naudas tāpat pietiek. Vienkārši - par ideju
Kriskai pareizais niks, žurka kā ir tā ir, diemžēl. Un tūlīt iedzīta stūrī, ēdis no niknuma savu asti.
man nav jāstrādā, man visa kā gana, bet tie kuri strādā pa sētniekiem, saņem algā grašus.
nu kur tas redzēts, briesmas tiešām... .
Kārtējo reizi rodat iespēju, pat netēmā uzbrukt cilvēkiem, kas dara smagu darbu, lai rūpētos par mūsu visu ērtībām, kārtību apkārt. Var būt ieejot parkā vērtējiet to ar skatu uz priekšu, kāds tas ir ieejot, nevis kāds tas paliek aiz jūsu apmeklējuma, redzot jūsu necieņu, nav šaubu, ka pirms jums tajā mazāk drazu!
Ar algu sētniekiem varbūt pietiktu, ja tiešie priekšnieki nerīkotos cūcīgi un pazemojoši.
Kas tad rīkojies cūcīgi? Vienīgā cūcība , kas pēdējā laikā manīta ir valdības lēmums, ka pat sētniekiem, kas agros rītos , svaigā gaisā rūpējas par tīrību un kārtību, obligāti jābūt ar sertifikātu. Bet to izdomāja valdības "gudrās galvas".
Un vispār, lai nāk Lembergs un tīra beidzot!
Varētu piespriest sabiedriskos darbus, bet šis tak,m-ērglis, izlocītos.
Par aizsērētiem grāvjiem droši vien atbild ''Galantus'' caur Komunālo Pārvaldi.
Martai Pē. Cūcību tur netrūkst. Apģērbs un nepieciešamais tikai uz papīra vai izredzētajiem, pārējo- jāgādā pašam, jālabo instrumenti, mazgājamie līdzekļi.
Čurā, kakā spainītī, kuru pats gādā, rociņas peļķē nomazgā, salvešu, protams nav.
BET kantorī ..............kafija par brīvu, silta tualete un papīrs rokām un pakaļai, pat gaisa atsvaidzinātājs , ziemassvētku balles darbiniekiem (ne sētniekam) , apbalvojumi, apsveikumi jubilejās, darba laiks noteiktais un vēl var uzskaitīt. Sētniekiem tik grūž papildus darbus bez samaksas, arī svētkos un brīvdienās piem. karogi jākar bez maksas, priekšnieka (ces) attieksme kā pret sliktu vergu, apsaukāšanās.
Savukārt iedzīvotāji cū
Tāpēc jau tur neviens ilgi nevar izturēt, ja nav sitamais lopiņš vai pālī.
Nu katram darbam ir sava specifika. Diemžēl, bet nu nevar katram sētniekam norīkot apsildāmu WC ar salvetēm, tekošu ūdeni utt, jo viņiem tomēr darba vieta ir ārā, pat dažādās vietās. Cilvēkiem , kas strādā mežā jau ar netiek norīkotas apsildāmas WC, vai tiem pašiem celtniekiem, kaut runā, ka algas viņiem labas.
Karogu izlikšana - vai tad tas nav darba pienākumos? Par darbiem, kas ir pienākumos nav papildus samaksa, tā visos darbos ir.
Un kura priekšniece tad tā izturas? Ja necilvēcīgi izturas, tad jau var saukt vārdā, lai nokaunas un var risināt!
Sētnieku darbs nekādā gadījumā nav viegls, diemžēl gan zemi apmaksāts, bet nu tā tas ir iekārtots, jo iepriekš speciālu apmācību vai kādas lielas iemaņas nevajag. Nu nevar salīdzināt, piemēram ar autobusa vadītāju, jo tur tomēr jābūt gan iemaņām, gan pašam pirms tam krietni jāieguldās, lai šo vadītāja apliecību dabūtu. Un arī viņiem neviens darba apģērbu negādā, pašiem jāpošas.
https:
//www.ventasbalss.lv/foto/2179-inzenieru-ielas-85-majas-iemitnieki-proteste-pret-ventspils-namiem/66687
Cien. Komunālā pārvalde
Es saprotu, ka zāli vajag nopļaut piegulošā teritorijā, jo tas paša smukumam. Bet es nekādi nespēju saprast, kapēc man jātīra grāvji, kas nav mani un tiek piemētāti ar pudelēm bundžiņām, benčikiem u.t.t. Tā draza ir jāsamet manā atkritumu urnā. Tātad papildus vēl lieku reizi jāpiesaka izvešana. Kaut kas te īsti nav pareizi. Daudziem privātajiem nav nekādu grāvju, tad manu arī beriet ciet un problēmas nevienam
Grāvju kopšana ir piegulošā īpašuma pārziņā, jo tieši no īpašuma sapļautā zāle, lapas un āboli nonāk grāvī. Pašvaldība veic tikai maģistrālo grāvju kopšanu un mazo grāvju pārrakšanu, kad tas ir nepieciešams.
Tad sūdzēsies par ūdens krāšanos tavā pagalmā - tad jau gan tā būs tava problēma, vai atkal ne?
Laba doma - varbūt var ieguldīt drenāžas cauruli un tos grāvjus aizrakt ciet. Nopļaut zālāju tomēr vieglāk nekā rakt mēslus no grāvja.
Martai Pē, otrreiz skaidrots:
1.Darba apģērbs, instrumenti, un līdzekļi ir darba līgumā uzrādīti, bet nav faktiski. Ir tikai izredzētajiem.
Autobusa vadītājam , domājams ir pauzes un kāda silta telpa, kur pabūt. Un autobuss pašam no algas nav jāpērk.
2. Karogu izlikšana darba pienākumos ... Darba pienākums bez samaksas par to? Par darbu brīvdienās, ne svētku dienās nemaksā. Darba pieākumos jāpilda visi Ventspils pašvaldības noteikumi.
3. Pirms Latvijas neatkarības un tā sākumā ne velti sētniekam deva dienesta dzīvokli, vai nu darbu tā tuvumā, lai ir ērtības.
Marta Pē, kad tev pašvaldības ierēdņi jāaizstāv, tad it kā visu saprotoša esi- viszinītei
Tagad takš pavasaris,suņu laiks,pašvaldības vaukšķei tecēšana sākusies...
Ja ir lietas paredzētas līgumā, tad tas jānodrošina, protams, nav šaubu. Bet par siltu telpu - katram darbam ir sava specifika. Mežstrādniekam jau ar netiek nodrošināta silta telpa.
Darba pienākumi ir darba pienākumi, tie jāpilda. Ja līgums parakstīts, tad tajā brīdī ir piekrists.
Es nevienu neaizstāvu un nekritizēju. Vienkārši saku, ka piesakoties darbā un parakstot līgumi ir jārēķinās ar to, kādam darbam piesakās. Sētnieka darba nav viegls, tas nevienam nav noslēpums. Ja ir kādas nobīdes no līguma, tad gan ir nelāgi un ir jāsāk runāt. Ja reiz zināt, ka ir šādas nejēdzības, tad sakiet kur, rīkojieties, lai situācija uzlabotos, nevis tā vispārīgi, ka kādam kaut kur slikti un kāds slikti izturas.