Pilsēta bruģī, bet bruģis nav mūsu...
Visi ventspilnieki atceras kā norisinajās ielu pārbūve pilsētā . Kā ietves,laukumi,parki ietērpās glīti bruģētā klājumā. Kā ,,dimdēja'' mūsu ,,Ventbetons'' ražotne ,ražojot šo bruģi (nu varbūt arī pa retam nopērkot no cita LV razotāja).
Šodien biju liecinieks tam , kā tiek izkrauts bruģis no divām fūrēm Ostas ielā pie Ostas kapteiņdienesta.
Viss jau būtu labi, celtniecība taču , bet ir viens apstāklis. Apstāklis ir sekojošs , minētais bruģis ir ceļojis minimums 877km ! Tieši tik ir no Ventspils, pa taisnāko ceļu, līdz Ukrainas robežai. Gan jau ka attālums ir vēl lielāks , neba jau ražotne ir uz robežas. Abas fūres bija ar Ukrainas valsts numurzīmēm. Man nav nekas pret Ukrainas valsti, taču es jautāju - vai pasūtītājs LV ražotu bruģi nevarēja izvelēties? Vai LV bruģa cena ir tik augsta ka pārsver transporta un UA bruģa izmaksas no UA turpat vai 1000km garumā? Vai tā mēs dodam darbu savējiem un cīnāmies ar bezdarbu? Baidos jautāt, bet vai smilts zem bruģa nav no Karakuma?
Komentāri (14)
Varu Tevi mazliet pakaitināt - Lielā laukuma "granīts" ir no Ķīnas.
Ha, Tev nesanāks ,Kriš.
Granīts pēc būtības nevar būt mūsu, kā minimums Skandināvu (no šļūdoņa sanestais). Rātslaukumā esot no Somijas.
Galvenais lai nav no Černobiļas
Kāda tev starpība no kurienes iepērk materiālus? Loģiski domājoši cilvēki piemēram iepirkties dodas uz veikaliem kuros ir lētākas cenas attiecīgi uz tādu pašu tikai citā veikalā kur dārgāk. Tu maksā par iepirkumu?Tu ej iepirkties kur ir dārgāk ir prece,ja citur ir lētāk ? Ukrainā daudz kas ir par zemākām cenām.Aizbrauc un paboli savas ačeles tur.Savukārt Rātslaukumā šķiet Norvēģijas klinšakmeņi saskaldīti un autors arhitekts Didrihsons. Pat to nezini ibio.
Cik atceros, ka 90.g. beigās un 21.gs. pirmajos gados pilsētē bija tāda politika, ka mūsējiem konkursā varēja būt par 3-5 % dārgāk nekā predentētiem. Tas bija loģiiski. Mūsu firmām bija darbs, nodokļi palika pisētā. Varbūt kļūdos, tad atvainojos. Vispār skatoties uz cenām Latvijā un citur uz Rietumiem, rodas izbrīns-pie mums preces ir dāgākas, kvalitāte ir zemāka. Vai mēs esam pielīdzināti melnajiem ? Tās pašas preces Lietuvā vai Polijā ir lētākas . Vai liekie 400-900 km ir tik lieli trasnsporta sadādzinājumi ?
cik padzirdēju, ka tur būšot kkāds īpašais bruģis, tāpēc visticamāk no Ukrainas, jo vrbt pie mums tādu neražo, iespējams Ukraina ir tuvākais un lētākais, un tik plaši viņu neražo, jo visticamāk tādu neklāj ikdienā un visur- mazs pieprasījums, lai būtu jēga te uzsākt tā ražošanu.
Atbilstoši pilsētas vēsturiskās teritorijas aurai un arhitektoniskajai specifikai jaunajā ielā tiek ieklāts dabīgā akmens bruģis. Vizuāli tas radīs greznu un autentisku efektu. Šāda veida bruģa ieklāšana ir laikietilpīgs un vienlaikus smalks darbs, jo katru akmeni savā vietā noliek cilvēku rokas, nevis mehāniskās iekārtas.
Objekts ir īpašs arī ar to, ka līdz ar ielas izbūvi tiks pabeigta vēsturisko ostas darbnīcu teritorijas labiekārtošanas pirmā kārta.
Avots: http://www.portofventspils.lv/
Varbūt ukraiņu loģistika lētāka. pēc piekabes numurzīmes kravas izcelsmi minēt īsti nevar
Ventbetons un Venceb bija divas tās firmas, kuras Meroni un prokuratūra piedēvēja tam jūsu mēram, arestēja un lika nolaist pa burbuli, lai pazustu darbavietas un nodokļu maksājumi. Skaidrs, ka jums visiem tas nepatīk, bet man, Sorosam, PATĪK! Un Meroni ar prokuroriem tāpēc arī patīk.
Atbild Ventspils brīvostas pārvalde: Krišjāņa Valdemāra 12 teritorijā tiek ieklāts dabīgā akmens bruģis, kas atbilst pilsētas vēsturiskās teritorijas aurai un arhitektoniskajai specifikai. Diemžēl Latvijā šādu bruģi neražo, tādēļ tika izvēlēts cits piegādātājs.
Beidzot sāk pilsētā ieklāt arī ko kvalitatīvu.
Ventspils brīvostas pārvalde
Kā jums nav kauna melot!
Jebkurš,no mums var ie'Google'ēt:
https://www.google.com/search?q=dab%C4%ABg%C4%81+akmens+bru%C4%A3is&rlz=1C1CHBF_enLV841LV841&oq=dab%C4%ABg%C4%81+akmens+bru%C4%A3is&aqs=chrome..69i57.17518j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
ko par šo teiksiet?
jūsu 'loberastu' tieksmes nav apmierināmas..!
Vai vispareizāk nebūtu bijis bruģi veidot no apaļiem akmeņiem,kā senākos laikos?
Tāds bruģis bija pilsētas ielās ilgus gadus,nez,kur palika noņemtais?
Nebūtu jāiepērk par dārgu naudu no ārzemēm materiāls,ko var dabūt tepat Latvijā.
Noņemtais bruģis no Ventspils pilsētas ielām tiek savākts un uzglabāts, tas netiek pārdots, bet gan nonāk atpakaļ pilsētas ielās.
Tomēr tikai nedaudzās ielās bruģis ir bijis tāds kā pagājuša gadsimta vidū, tā kā bruģa rezerves ir ļoti ierobežotā daudzumā.
Arī braukšana ar automašīnām un iešana pa šādu bruģi nav tā pati ērtākā. Salīdzinājumam var pieminēt Rātslaukuma bruģi, kas noteikti ir ērtāks, nekā Ostgala apaļakmens bruģis.