Cilvēka cieņu aizskarošs darba izpildījums!
Labdien! Šodien pastaigājoties gar veco SRAU ēdnīcu redzēju sievieti, kura NOLIEKUSIES izšuvoja trotuāra bruģa saaugušu zāli. Bļaviens, viņa to darīja uzminat ar ko? -ar špakteļlāpstiņu! Tādā piespiedu pozā un ar sienas gludināšanai paredzētu instrumentu! Vai tiešām nav nekādi spēka instrumenti, ar kuriem tādu darbu veic? Nu neticu, ka ārzemēs ar tāda padarīšana!
Komentāri (47)
Padomju laikos (50- gados) sētnieki bruģa šķirbas ar dakšiņu rubināja (tīrīja no zāles).
Un kā tas Jūs aizskāra?
Kur tiek saskatīts cilvēka cieņu aizskaršana? Tu laikam nevar pārdzīvot,ka cilvēks darbojas ar to kas ir vai arī ar to kas ērtāk pašam.Špakteļlāpstiņu žēl ? Ne jau tu to devi vai pirki.Tad pieej klāt un piedāvā savus variantus vai arī pats sāc ko darīt lietas labā. Ārzemēs arī darbojas kā ērtāk,jo galvenais ir rezultāts.Cik var redzēt tālāk par savu aulu neesi bijis,plānpiere.
Ārzemes ir plašs ģeogrāfisks jēdziens.) Diemžēl, daži naivi letiņi raugās uz tām kā uz kādu etalonu visos jautājumos.
Varbūt nepietiek līdzekļu,lai ar Raundapu tās šuves apstrādātu.
Vakar biju apstājies stāvvietā pirms Gēteborgas (Zviedrijā), tur divas skolas vecuma meitenes un vecāka sieviete tieši tāpat ar nažiem skubināja trotuāra bruģa starpas un kas tur tāds nedabisks?
Redz,kur darbarīks:
https://www.fiskars.lv/produkti/darza-darbi/instrumentu-sistema-ar-mainamiem-uzgaliem/noklikskiniet-un-tiriet/quikfit-bruga-nazis-1000687
Naudu izdot par katru aizstājamu nieku arī nav prātīgi.
Informējam, ka Ventspils pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde”, sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) šogad iesaista pagaidu darba veicējus algotu sabiedrisko darbu veikšanai, kuri pašlaik pilsētā veic akmens bruģa, automašīnu stāvvietu, stāvlaukumu ravēšanu. Ravēšanai ir izsniegti speciāli paredzēti instrumenti. Gadījumos, kad nezāles ir jāizrauj no betona bruģakmens, ar šo ravēšanai paredzēto kapli to izdarīt ir sarežģītāk, tādēļ ir izsniegti vēl papildus dažādi instrumenti, lai būtu vieglāk veikt nepieciešamās darbības. Tādēļ pamats uztraukties, ka darba veicējiem nav nepieciešamais ekipējums darba veikšanai, nav.
Vai nebūtu pareizāk tā vietā,lai veiktu mokošo un nepateicīgo ravēšanas darbu,nezāles nomiglot ar "Raundapu"??? Izmaksas nemaz tik lielas nebūtu.Toties efekts gan.
Informējam, ka drošības nolūkos ar šo līdzekli pilsētā veikt miglošanu ir aizliegts. Jebkurš bērns varētu nonākt saskarē ar šo līdzekli, kas nekādā gadījumā nav pieļaujams.
...bērns varētu nonākt saskarē ar šo līdzekli?
Vai bērni ēd zāli?
Es biju domājis,ka tikai sienu,kā pieminēja Emīls tamā filmā.
Nu, pēc šīs situācijas sanāk, ka pastāv bažas, ka bērni laiza bruģi... :)
To vajag darīt agrā pavasarī. Kad nezāle ir izaugusi, tad apstrādājot ar RAUNDAPU , paliek mirusi nezāle ddzeltenā-brūna krāsā, kura tāpāt jāizrauj.
Nu protams, ne par ko nav pamats uztraukties.
Ne par to, ka valstī plaukst un zeļ netaisnība, un mūsu izslavētajā
VENTSPILĪ arī. Vienkāršā darba darītājam par tiem nieka 350.euro ir
jākustās kā ūdenszālei. Katram padotajam vismaz viens priekšnieks, vietnieks un padomnieks.
Jā, tiešām jocīgi... Labību var miglot ar Roundup, kāpēc gan nezāli ne? Tas nekas, ka tā atzīta kā kancerogēna viela, izgaro gaisā un nonāk arī mūsu gruntsūdeņos. Tāpat nonāk mūsu saucamajos BIO produktos. Šur tur pasaulē redzēts, ka nezāles flīžu starpās apstrādā ar karstu tvaiku. Laikam jau šo ravētāju darbs lētāks.
Labību ar raundapu?????
Eiropas Savienībā Roundup NAV atzīts par kancerogēnu vielu.
http://www.europarl.europa.eu/thinktank/en/document.html?reference=EPRS_BRI(2018)614691
Citēju: " The European Chemicals Agency later concluded that glyphosate did not classify as a carcinogen. Several national authorities outside the EU also came to the same conclusion"
Pirms 30 gadiem man ar skolēniem bija uzdots izravēt flīžu starpas pie skolas (tādas, kā arī Ventspilī bija Lielajā laukumā un pie garā veikala). Kāds tētis atnesa indi, salējām, neviena zāle vairs tur neauga, dabūjām 1. vietu par REGULĀRI labi koptu objektu, bet nākamajā gadā iedeva lapu grābšanu bērzu birzī, nu vairs nekāda optimizācija nebija iespējama...
Cienītā kundze! Varējāt ar to pašu indi noindēt bērzus. Nebūtu bērzi, nebūtu lapas.
Man jautājums: ko Jūs iemācījāt bērniem no šīs situācijas, ko iemācījāties pati? Pagājuši 30 gadi, bet, kā man šķiet, Jūs šo lietu pasniedzat ar patosu. Cik es saprotu, iemācījāt slinkumu, negodīgumu un bez nopelna saņemtu
atzinību. Atvainojiet, ja kļūdos.
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/labibas-laukus-latvija-pirms-nokulsanas-miglo-ar-iespejams-vezi-izraisosu-vielu/
Redzēts arī dabā. Labību pirms nokulšanas miglo ar Roundap, lai graudā nomirtu dabīgie procesi. Tas ir sauss, nedzīvs un nav vajadzīgi kaltes pakalpojumi.
Atceros, ka pirmo reizi saskaros ar šo darbu skolā- pirms 20 gadiem skolā bija 2 dieniņas jāpastrādā- nekas patīkams jau nav, tomēr tie bija jauki laiki. Diez vai tagad ir vasaras darbi skolā?
Tagad tas pats ir jādara arī savā sētā - savulaik pāris reizes izmantoju Raundap, bet tomēr negribas vairs indi savā apkārtnē un nu mocos ar nazīti..
Izmēģināju sāli - tas saēd bruģi.
Varbūt kādam ir labāks risinājums?
Kālija dihromāts,tautā saukts hrompiks.Tik nepateikšu,kur tagad var iegādāties.Kādreiz,kad Jelgavā vēl darbojās ādu apstrādes fabrika "Kosmoss",varēja sarunāt no tur strādājošiem.Šo ķimikāliju lieto ādu miecēšanā.Iznīcina nezāli uz mūžīgiem laikiem.Bet,tāpat kā ar jebkuru citu ķīmiju,jābūt piesardzīgiem pie lietošanas.
Paldies, Mortīcija!:)
https://www.limac.lv/veikals/params/category/0/item/380555/
Vajag uzliet vārošu ūdeni, bet tas ir dārgs prieks. Efekts ir labs.
Es ar vārošu arī mēģināju - laikam tagad ar tā izdarīšu - kā negribas ar nazīti mocīties...
Kālija dihromāts - eju lasīt yandexaa
reku Vikipēdija izdeva - Kālija dihromāts (K2Cr2O7) ir dihromskābes kālija sāls. Tā ir spilgti oranža kristāliska viela, kas šķīst ūdenī, veidojot oranžu šķīdumu. Kālija dihromāts ir samērā spēcīgs oksidētājs. Tāpat kā visi sešvērtīgā hroma savienojumi, kālija dihromāts ir visai kaitīgs veselībai. Labi šķīst ūdenī, nešķīst spirtā. Kristalizējas triklīnajā singonijā.
Nu un, vai tie saucamie simtlatnieki nevar pastrādāt!!!! Tāpat cauru gadu saņem atlaides, pakas, zupas virtuves pakalpojumus utt.
Elviss22 kung.
A ka pašam būt ar Nazit oder Gafel jakniere to Zāl no bruģstarp,ko tad teikt,a?No Simtlatniek likten nevien neir pasargat,le zinat.
Nomierinies Baron, mums naftenē arī ir iedalīta katram teritorija, kura ir jāattīra no flīžu aizaugumiem, to daru jau entos gadus un nekas vēl nav noticis slikts.
Mājas apstākļos nezāles flīžu, bruģīša starpās tiešām var iznīcināt ar verdošu ūdeni. Var lietot arī etiķi, tas nezāles izdedzina. Abos gadījumos neuzlejiet kam nav vēlams. Ja kādu zemes pleķi vēlaties atbrīvot no nezālēm, lai pēc tam kaut ko stādītu, pārklāj ar plēvi. Saules karstums un skābekļa trūkums nobeigs nezāles. Mulča ierobežos nezāles, bet tikai nebērt pie augu stumbriem, jo veicina slimības, kavē augu attīstību. Indes ir sirdsapziņas lieta. Kā mēs varam gribēt, lai mūs neindē, ja paši indējam un mācam to bērniem?
Labi teikts vai rakstīts:)
bezmiegu nakts murgi...
Jāni,ej izgulies! Beidz gvelzt slima suņa murgus... Vai tad malmārā darit nav ko,ka jasēd pie kompīša un jāraksta muļķības?
A kas ir kaņepe - zāle vai ne zāle. Kultūraugs tas taču nebūs?
Nomaļniek kung.
To Kaņep un to Magon ir būt diu vissvarigak Kultūr-aug.Le zinat.