Ūdens moči un laivas Ventā
Vēlējos uzzināt, kādas funkcijas jeb kam domātas ir oranžās bojas Ventā publiskajā peldvietā? Līdz šim domāju, ka ar tām ir norobežota vieta upē, kur peldētāji var droši peldēt, nebaidoties no motorlaivām un ūdens moču trakošanas. Taču šīs vasaras mēnešos vairākkārt redzēts, kā braucēji ar ūdens motocikliem iebrauc boju zonā, pat uzbraucot tām virsū. Tieši tāpat kā mazais zili baltais izklaides kuterītis, vizinot pasažierus, brauc pa peldētāju zonu. Peldvietas apmeklētājiem ir norādes par uzvedību un palīdzību izvietotas, bet vai ūdens braucamrīku vadītājiem arī nav nepieciešami kādi norādījumi par uzvedību upē?
Komentāri (12)
Bardaks. Kamēr nebūs negadījums, neviens neko nedomās.
Jāsauc muņiki
Jau vairākus vakarus peldvietas malā, kur nogrimusī barža, piestāj un braukājas motorlaivas. Un turpat netālu ūdenī peldas bērni. Par ūdens močiem- ja nu tās ārprātīgās gonkošanas laikā tā vadītājs nokrīt no moča- tad uz kurieni tas trieksies bez vadības palicis. Vai visiem to vadītājiem ir tiesības tos vadīt? Jeb tādas nav vajadzīgas? Es saprotu, ka upē peldētājiem un ūdens transporta līdzekļiem ir vienādas tiesības tur atrasties, tikai korekti netraucējot vienam otru. Ir daudzi peldētāji, kas peld upē lielus attālumus. Taču pēc novērojumiem varu spriest, ka upē valda tikai motorizētie transporta līdzekļi. Un par bojām- kādas tām funkcijas?
Jums taisnība, ūdenstilpnēs ar bojām atdala drošu zonu peldētājiem, tādēļ ar ūdens motocikliem un cita veida ūdens transportu pārkāpjot šo robežu var rasties bīstamas situācijas, kas tieši apdraud peldētājus un šāda ūdenstransporta noteikumu pārkāpšana ir pielīdzināma agresīvai braukšanai.
Šādos gadījumos iespējams zvanīt Ventspils municipālajai policijai.
Es tik domāju, kā tie muņiki tos uz ūdensmočiem noķers?
un kota šie daris?-vedis uz mēž paspārdīt un pazemot?
Anna udens motocikla vadītājam ir speciāla atslēga piestiprināta bez kuras viņš to nevar iedarbināt un nokrītot no ūdens motocikla atslēga atvienojas un motors pārstāj darboties nopeldot ūdens motociklam apm 5m. protams ka tas ka peldlīdzeklis atrodas aiz norobežojošām bojām nav pieļaujams :) vairāk tie muņiki varētu viņus uzpasēt :)
Ventā, pilsētas teritorijā Ābolu ielas galā nav izveidota peldvieta, bet ir atpūtas zona. Tā kā atpūtas zonā upē peldas cilvēki, kuģošanas līdzekļu vadītājiem uzmanībai ūdenī ir izvietotas oranžas bojas. Gan kuģošanas līdzekļa vadītājam, gan peldētājam ir jārūpējas par drošību, tai skaitā saistībā ar ūdens satiksmi, tādēļ nevajadzētu ignorēt brīdinošās oranžās bojas ūdenī.
Šobrīd, izskatot minēto oranžo boju novietojumu upē, tiks samazināts attālums no krasta. Šādā attālumā drošāk varēs justies peldētāji un netiks traucēta ūdens satiksme.
Vēlējos pie reizes pajautāt Kom_Pārvaldei , vai par packules upi ir atļauts braukt ar ūdensmotocikliem ?
Packules upē Ventspils pilsētas teritorijā nav aizliegta ūdens satiksme ar kuģošanas līdzekļiem, tātad arī ar ūdens motociklu, ja tā vadītājs ievēro Ministru kabineta noteikumus Nr. 92 “Noteikumi par kuģošanas līdzekļu satiksmi iekšējos ūdeņos”.
Gribēju, kā labāk- sanāca, kā vienmēr.... tagad peldētājiem vēl lielāks ierobežojums- drošas peldēšanas zona ir samazināta.... skumji...
Izvērtējot Jūsu sūdzības un drošības boju novietojumu upē, attāluma samazinājums no krasta līdz bojai tika veikts vienīgi drošības apsvērumu dēļ. Tā kā Ventas gultne ir pietiekami dziļa, iedzīvotājiem, kuriem ir vājas peldēšanas prasmes tā var būt bīstama, tādēļ peldēt iespējams arī paralēli krastam.