Tukšums tirgū
Šorīt devos uz tirgu, lai nopirktu dabīgos, latviešu kartupeļus, atbalstītu vietējos audzētājus. Pārsteigums-neviens, kartupeļu tirgotājs, ko tādu nebiju gaidījusi. Tukšums visa kartupeļu tirgotāju rinda tukša. Kā domājiet, kas notiek, par ko tas liecina?
Komentāri (12)
Vergpilī palicis tik maz pirktspējīgu iedzīvotāju, ka tirgotājiem vairs nav izdevīgi braukt, īrēt vietu un tirgoties... Tirgus ekonomikas pamati!
Tieši manas domas!
Ventiņheiterim laikam šodien laikam žults pārplīsusi, kur vien skaties visur ar savu žulti priekšā.
Tā gan ir tiesa, ka tirgus tā isti dzīvs Ventspilī ir tikai nedēļas nogalē un tas vienkārši jāņem vērā un kartupeļi jāsapērk visai nedēļai. Nav ko vazāties katru dienu uz tirgu, ir svarīgākas lietas.
Manuprāt vairāki faktori:
1.Vietēji dārzeņu un augļu audzētāji nesaredz jēgu apmeklēt tirgu katru dienu, un tā dēl arī pircēji pielāgojas un iepērkas lielveikalos.
2.Daudzas preču grupas lielveikalos ir lētākas, droši vien dēl efektivākas piegādes ķēdes un iepirkumu stratēģijas, un kā zināms cena ir viens no svarīgākiem faktoriem pircēju izvēlē.
3.Ģeogrāfiskais izvietojums un darba laiks.Uz tirgu ir jādodas speciāli, jo tas atrodas vecpilsētā, un uz to nokļūt darba laikā daudziem , kas nestrādā blakus ir sarežģīti vai pat neiespējami.Tas arī izmaina iepirkšanās paradumus.
4.Demogrāfiskais un paaudžu faktors protams samazina interesi, tāpat, kā iedzīvotāju skaits .Zūd personiskā piesaiste, konkrētam audzētājam un tirgotājam jaunajia paaudzei iespējams nav tik izteikts.
Nevajag iet pus astoņos no rīta!
Vecpilsētas tirgū ar kartupeļiem regulāri tirgo tikai trīs kartupeļu audzētāji, kuri trešdien, 28.09., dažādu iemeslu dēļ: cits vāca pēdējo ražu, citam vēl kaut kas, tiešām neviens nebija ieradies tirgū. Tātad veidojas brīva niša kartupeļu tirdzniecībā, un Ventspils tirgus labprāt redzētu tirgū ierodamies jaunus tirgotājus- Ventspils novada kartupeļu audzētājus.
Jāpiekrīt Mārim (labāk nemaz nevar uzrakstīt), viņa komentārā precīzi norādītas pašreizējās ne tikai Ventspils tirgus, bet visu Latvijas tirgu problēmas: lielveikalu darbības lobēšana, to nomācošā reklāma un iespēja tirgot preces ar lielām atlaidēm, pircēju paradums iepirkties lielveikalos pēc darba dienas beigām, fakts, ka mainās paradumi, un gados jauniem cilvēkiem bieži vien tirgus liekas kaut kas arhaisks un vecmodīgs, strauja tirgotāju paaudzes novecošana un skaita samazināšanās, arī valstī pastāvošie noteikumi par tirgiem (Lietuvā tirgos vispār nav jālieto kases aparāti, pietiek tikai ar to, ka tirgotājs gada laikā par tirdzniecību nomaksā noteiktu nodokli), VID darbinieku represīvā vēršanās pret mazajiem tirgotājiem. Tas viss kopā diemžēl arī noved pie tā, kur esam: tirgū nevar nopirkt kartupeļus. R.Šauriņš.
Tirgum šeit, manuprāt, ir sezonas raksturs -
piemēram, tomāti vasarā noteikti jāpērk tirgū, bet pārējā laikā tie visur vienādi.
Kartupeļi, zaļumi, gaļa tirgū,protams, arī labāka.
Un VIDu vajag dabūt pie vietas.
Tas ir skaidrs interešu konflikts
jā,
VID priekš budžeta vēlas iekasēt,
birokrātiem un ierēdņiem,
bet cilvēkam, arī tirgotājam svarīgāk ir vienkārši izdzīvot.
>Mārim par 4. - ja cilvēkam personiskā piesaiste, kā tu raksti, kādam audzētājam ir, tas neiet uz tirgu, bet nopērk "no rokas". Patīk VIDam vai nē, fakts. Kurzemniekam par pēdējā komenta pēdējo teikumu žetons. Diemžēl likumā šitāda opcija - izdzīvot vienkārši nav.
Diez nu kuram ir vēlēšanās aukstumā un lietū strādāt tirgū par kapeikam..
Ventiņheiteris- drāzenis izpircis
musu tirgus vadiba varetu nopublicet cenas tad ari atkristu jautajumi kapec kad kur sez un nesez(cenas nav sicinas)