Privātmājas pilsētā
Nesen pariņķoju pa ieliņām iebraucot Ventspilī no Kuldīgas puses un netiku gudrs kā var pilsētā kur alga grozās labākajā gadījumā ap 700 eiriķiem,mājas būvēt ik uz stūra,aug kā sēnes pēc lietus,saprotu visi ņem kredītus kurus bērni vēl atmaksās,bet lai paņemtu kredītu vajag normālus ienākumus,vai pārdot nieres,tad sanāk ka tās būdas var būvēt firmu īpašnieki kuri saviem strādniekiem maksā minimālo algu jo pilsētā vidējā ir kopumā maza.
Komentāri (26)
Kārtējais paradokss.
Jā, es ar gribu šo saprast.
Ļoti gribas savu māju, bet banka kredītu nedod, lai gan ir dzīvoklis īpašumā,kuru varu dot ieķilāt.
Acīmredzamais- neticamais.
Droši vien kaut kādi biznesmeņi vai elitei pietuvinātie
ŠODIEN SĀKT CELT MĀJU JA NAV NEKĀDA PAMATKAPITĀLA IR BĪSTAMA LIETA, jo var zaudēt darbu, var bankrotēt ja ir bizness, var saslimt un zaudēt darbaspējas..un mēs nekad nezinām kas mūs gaida nākotnē,protams ceram uz labāko...vislabāk ja dabū mantojumā no vecmammas kaut mazu māju bet ar zemi un tad ir lielas izredzes pārbūvēt.
Valsts un pašvaldības vidēja līmeņa ierēdņi stabili var dabūt kredītu. Privātuzņēmumu darbiniekiem vajadzēs ļoti lielu algu, pašiem īpašniekiem būt tīriem kā rīta rasai.
Es uz dullo minēšu, ka pēdējo 10 gadu laikā 30 jaunas mājas uzceltas. Te jau galīgi nav problēma. Var jau būvēt Ventspilī un strādāt Rīgā, Vācijā
Es teiktu,ka pēdējā gada laikā 10 jaunas mājas uzceltas stabili.
Autoram: Persona ar divām nierēm netiek skaitīta par trūcīgu personu, tātad ...?
Kad Ventspilī viens no šī brīža deputātiem cēla māju, pañēma štatā uz 2 slodzēm ( uz vienas bija strādnieka tuvs radinieks) strādnieku uz konkrētām prasmēm. Nu jau māja sen kā apdzīvota, bet netiks sen tika vałā no 2 slodzes šim strādniekam. Lūk, tā ridina jsutājumus Ventspilī ne viens vien.
Nu tik daudz jau prāta nepietiek,kā cilvēki strādā ārzemēs,kur par trim,četrām dienām nopelna to ko šeit vairums ar melnu muti filcē veselu mēnesi.
Par ko uztraukums? Lai katrs dara kā vēlas , lai būvē māju un kļūst par mūža parādnieku, ja nav sapelnījis naudu pirms uzsāk būvēt. Riskē jau ar savu mantu un dzīvi, ne kaimiņa.....Te vairāk izskatās pēc tādas latvieša skaudības un ne vairāk.
Njā te labi redzams līmenis. Ja sakārto savas finanses, tad tā nav nekāda problēma nopirkt vai uzbūvēt māju. Stulbi saukt hipotekāro kredītu par mūža parādu.
Nu kā tad to hipotekāro kredītu saukt , ja ne par mūža parādu , kurš vilksies vismaz 30 gadus un vēl stress par to ,ka kaut kas var noiet greizi valstiskā mērogā vai tikai tīri ienākumu līmeņa ziņā. Lai izdodas tiem ,kas ceļ vai jau ir uzcēluši savu māju un izturību visa hipotekārā kredīta maksāšanas laikā.Tas nudien nav viegli, bet kad maksāšana beidzas, tad gan ir tāds atvieglojums, ko nevar vārdos zteikt.
Viss atkarīgs no perspektīvas kā raugās uz šo jautājumu. Saņemot 1000eur algu, 400eur mēneša maksājums uz 30gadiem, liekas liels slogs un banka visdrīzāk šādam nemaz hipotēku nedotu. Protams, tas ir ļoti nopietns solis, bet ja izvērtē riskus un nelec pāri savai pakaļai, tad tas ir ieguldījums nevis slogs. Viss atkarīgs no skatu punkta un personīgo finanšu plānošanas
šeit nav nekāda skaudība... bet reāls skats uz dzīvi... katrs kā var...tomēr atgādināšu ka ne daudzi var sev piešķirt prēmiju 5000latu apmērā kā boiča,,,kāda tur skaudība..fakti...atgādinājums par nekaunību.
Precīzi - visas "radošās darbības" pamatā - neizmērojama bezkaunība un visatļautība
Pag, es kā foruma lasītājs nesapratu šo konceptu. Nebūvē mājas = slikti, jo celtniekiem nav darbs, esošais dzīvojamais fonds nolietojas. Būvē mājas = vēl sliktāk!
šeit nav augstākā matemātika ko var saprast vai nē...sākt būvēt savu sapņu māju , pabeigt un samaksāt par to....ja māja ir neliela,tad reāli vienkāršāk un cilvēki laimīgi kļūst par īpašniekiem.
Ne jau visi saņem vidējo algu, ir arī cilvēki, kuri strādā un pelna daudz vairāk un tie ne būt nav tikai domē strādājošie. Nevajag būt tik aprobežotiem un paskatīties plašāk. Ja ir uzkrājums un banka saredz, ka spēsi maksāt ikmēneša kredītu, tad labāk pirkt/celt to māju nevis mūžam dzīvot īrētā īpašumā.
šeit pat nav runa par īrēšanu ...dzīvot daudzdzīvokļu mājā vienam uz otra galvas...krokodils dandijs smuki pateica filmā ,kad ielidoja ņujorkā-tik daudz cilvēku .tik draudzīgi un visi grib dzīvot kopā...
bet man uzradās cits jautājums -kāpēc ventspilniekiem dzīvojošiem pilsētā ar nākotni ir jāmaksā domei naudu .lai saņemtu atļauju žoga nojaukšanai un uzcelšanai, dažu dēļu nomaiņai. žoga krāsas atjaunošanai toni nemainot, šķūnītim jumtu salabot utt.?vai tad nebūtu pareizi ja dome savu piekto punktu noliktu uz krēsla un pagrieztos ar seju pret mums jeb tas arī par daudz prasīts?
Ei nu! come on! Tiešām cepiens par tiem 5 līdz 20EUR par atļauju?
>speciālistam
Nez vai cepiens ir tik daudz par atļauju, drīzāk tā iešana prasīšana saskaņošana, gaidīšana, kad apstiprinās. Piemēram, jumta nomaiņai arī projektu var uzprasīt, kaut arī jaunā jumta konstrukcija būs ievērojami vieglāka. Tādas neloģiskas un tizlas reizēm tās prasības. Arī ja ir projekts, kurā veiktas nelielas nenozīmīgas izmaiņas, bet nē - vot kāpēc ūdensvads vai vēl kāda caurule ir par metru novirzīta. Nu lai ir, veiks uzmērījumus piefiksēs un liekas mierā. Katra darba pārtaisīšana maksā naudu. Ja tie ir pašvaldības līdzekļi, protams, tas pašvaldību neuztrauc, kopējo jau var tērēt kā grib. Privātais skaita savu naudu un viņam neviens konkrētā mēnesī neatkarīgi no tā dara vai nedara neiemaksā kontā noteiktu summu. Katrs tas EUR ir jānopelna citā darbā lai samaksātu strādniekam, un ja nevar tad rok pats.
Ar hipotekāriem kredīties tiešām ir tā - mūža parāds. Piemērs no dzīves - gadus 20 atpakaļ uz 30 gadiem vecas mājas pilnīgai restaurācijai vīrs un sieva paņēma ļoti lielu kredītu. Uz 30 gadiem. Pagājušā gadā vīrs negaidīti (tikai nedaudz virs 50 g) aizgāja viņsaulē. Bet kredīts paliek. Tagad to maksā sieva viena , labi, ka ir tāds atalgojums, ka var to izdarīt. Un dzimtas īpašums, nevar ar vieglu sirdi pārdot.