Kā zināms, vasara ir atvaļinājumu laiks, un viens no veidiem, kā brīvās dienas izbaudīt, ir kaut kur aizceļot. Kad mūsu platuma grādos ir gana silts, nav lielas jēgas braukt uz karstākiem reģioniem, tāpēc mūsu ģimenē ierasts vasaras atvaļinājumā doties ceļojumā ar auto kaut kur ne pārāk tālu.

Pat ja vasaras ceļojumos daudz kur jau ir būts gan savā zemē, gan tuvējās kaimiņvalstīs, vienmēr var atrast kādu līdz šim neredzētu vietu vai arī no jauna atklāt kādu, kas jau iepriekš iepazīta.

Šogad par savu galamērķi izvēlējāmies kaimiņvalsti Lietuvu, precīzāk, Latvijas robežai gana tuvu esošo piekrastes zonu. Kā kurzemniece Klaipēdu un Palangu iepazinu jau bērnībā, kas iekrita vēlīnajā padomju periodā, – tā kā šīs vietas bija pietiekami tuvu manai dzimtajai pilsētai, tās nereti kļuva par skolas ekskursiju galamērķiem. Arī pēc tam, jau pieaugušā vecumā, gan Palangā, gan Klaipēdā un Kuršu kāpā ir būts vairākkārt. Taču bija vēlme apskatīt atjaunoto Lietuvas jūras muzeju un baudīt delfīnu šovu, tāpēc tomēr nolemjam braukt.

Jau izvēloties naktsmītni Klaipēdā, pievēršu uzmanību, ka vien retajiem viesu apartamentiem pakalpojumā ir iekļauta autostāvvieta – lielākajai daļai vien norādīts, ka jālūko pēc publiskās stāvvietas ielu malās un jāmaksā pēc cenrāža. Izpētu stāvvietu zonu karti un secinu, ka par sava motorizētā bērīša novietošanu būs jāmaksā faktiski visur. Ja plānots izstaigāt pilsētu un vēl nakšņot, cipars par tik daudzām stundām nemaz nesanāks tik mazs. Tas pats arī Palangā un Kuršu kāpā – visās tūrisma zonās nākas vien atvērt tālrunī lejupielādēto stāvvietas lietotni un maksāt tik ragā. Lietuvieši, sargājot savu pietiekami īso piekrastes zonu, iekasē no tūristiem vēl arī citur – jāmaksā, protams, par pārcelšanos uz Kuršu kāpu ar prāmi, un arī cena par iebraukšanu Kuršu kāpas aizsargājamajā teritorijā jeb tālākajā galā pēdējo gadu laikā ir pieaugusi.

Kad to visu tā apsver, top gana skaidrs, kāpēc lietuvieši tik kuplā skaitā vasarās brauc atpūsties uz Ventspili. Daži pat sapirkuši šeit mājokļus un vēl izīrē tos citiem. Jo Ventspilī taču stāvvietu ir daudz, tās visas – bez maksas. Brauc, pie kuras pludmales ieejas gribi, novieto auto un dodies baudīt sauli un jūru. Te ir dažādas izklaides – akvaparki, zinātnes centrs, planetārijs, muzeji un daudz kas cits, turklāt par ļoti mērenām cenām. Arī citos tūrisma galamērķos, piemēram, stilīgajā Pāvilostā, kulturālajos Talsos un senatnīgajā, UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā Kuldīgā no apmeklētājiem nesteidzas iekasēt naudu par auto novietošanu no pirmās minūtes. Vai tāpēc kļūstam nabagāki? Noteikti nē, jo tūristi taču atstāj savu naudiņu veikalos, kafejnīcās, naktsmītnēs, kas ļaut pelnīt vietējiem uzņēmējiem un rada darba vietas iedzīvotājiem.

Komentāri (0)

  • -1
    sranskis 27.08.2024, 13:14:07

    Un tāpēc vajadzēja braukt uz Klaipēdu, lai pateiktu cik viss tur slikti? Un varbūt lietuvieši uz Ventspili brauc pavisam citu iemeslu dēļ, nevis bezmaksas stāvvietas?

  • 0
    Covid 19-24.ventspils.lv 28.08.2024, 08:27:26

    Leišu piemēram vajadzētu sekot.Ja Ventspilī visur vai gandrīz visur autostāvvietas būtu par maksu,varbūt cilvēki kaut nedaudz mainītu savus pārvietošnās paradumus un vairāk ietu kājām vai izmantotu sabiedrisko transportu.Citādi apnikušas sūdzības par mazām algām un augstām dzīves izmaksām,kad tāds nīdētājs pats savu dzīvi sadārdzina,visur un vienmēr braukalējot ar personisko auto...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: